F-LEX jest blogiem, na którym dochodzi do zderzenia “artystycznych wizji” z rzeczywistością prawnych zawiłości.

Poniżej znajdują się ostatnio publikowane wpisy dotyczące szeroko pojętego prawa autorskiego, które publikujemy na naszym blogu „F-LEX” Fotografia&Prawo.

 • Cecha fotografii

  Szanowni, to już dwa lata, jak na blogu nie pojawił się żaden nowy wpis. Jeżeli tu jeszcze zaglądacie, to zapewne wiecie, że wszystkie wcześniejsze treści nadal są opublikowane, domena opłacona,… Artykuł Cecha fotografii pochodzi z serwisu F-LEX.

 • Zgoda na publikację wizerunku i jej cofnięcie

  Ochrona wizerunku, a co za tym idzie zgoda na publikację wizerunku oraz możliwość jej jej cofnięcia, to jedno z kluczowych zagadnień prawnych immanentnie związanych z fotografią, stąd też ciągłe zainteresowanie… Artykuł Zgoda na publikację wizerunku i jej cofnięcie pochodzi z serwisu F-LEX.

 • Fotograficzna recepta na utwór

  Na dobrą fotografię składa się wiele czynników, które muszą zostać ?zmieszane ze sobą w odpowiednich proporcjach?. Recepty, jak to zrobić, jakie zastosować proporcje, ile i czego ?dodać  bądź ująć?, nie… Artykuł Fotograficzna recepta na utwór pochodzi z serwisu F-LEX.

 • Droga Pani z telewizji, czyli rzecz o ochronie wizerunku osoby publicznej

  Czytelniczko bądź Czytelniku! Jeżeli jesteś pogodynką w jednej z telewizji ogólnopolskich, to zapewne jesteś osobą zaliczaną do osób powszechnie znanych, a to wiąże się z pewnymi konsekwencjami i ograniczeniami w… Artykuł Droga Pani z telewizji, czyli rzecz o ochronie wizerunku osoby publicznej pochodzi z serwisu F-LEX.

 • O cudzej ingerencji w zdjęcia

  Jeżeli nie posiadasz w ramach umowy z autorem zgody na kadrowanie zdjęcia, bądź jego konwersji na czarno-białe, to jest dalece prawdopodobne, że naruszasz integralność obrazów. Temat ten gościł już na… Artykuł O cudzej ingerencji w zdjęcia pochodzi z serwisu F-LEX.

 • Warunki korzystania z Adobe Creative Cloud

  Szturchaniec fotograficzny wywołał mnie do tablicy. ?Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A Ty się nie zrywasz!? Chcąc nie chcąc skreśliłem tych kilka słów.  I wcale nie chodzi o Pana… Artykuł Warunki korzystania z Adobe Creative Cloud pochodzi z serwisu F-LEX.