Ładowanie . . .


Prawo mediów, prawo autorskie

Z uwagi na specyfikę działalności naszych Klientów posiadamy także doświadczenie w zakresie prawa dotyczącego mediów prasowych, jak i telewizyjnych, w tym prawa własności intelektualnej. Doradzamy polskim i międzynarodowym firmom, jak chronić know-how, tajemnice handlowe i prawa autorskie. Udzielamy porad z zakresu praw własności intelektualnej oraz ich przenoszenia na inne podmioty – także w przypadku transakcji korporacyjnych, podziałów, fuzji i przejęć.

W ramach świadczonych przez Kancelarię usług wspieramy Klientów przygotowując i negocjując:

  • umowy z zakresu prawa autorskiego i dotyczące znaków towarowych,
  • umowy produkcji i dystrybucji telewizyjnej lub filmowej,
  • umowy sponsorskie,
  • umowy marketingowe i reklamowe.

Przygotowujemy dla naszych Klientów opinie prawne dotyczące prawa prasowego oraz naruszeń dóbr osobistych i praw autorskich. Reprezentujemy lub wspieramy Klientów w procesie rejestracji tytułów prasowych. a także w sporach związanych z naruszeniem ich praw w tym zakresie.

Kancelaria działajać jeszcze pod firmą D.Bober&D.Krupa Kancelaria Prawna S.C współpracowała przez wiele lat z telewizją publiczną. Przez wiele lat do kluczowych Klientów należała jedna z wiodących grup prasowych w Polsce, będąca wydawcą prasy regionalnej.

NASZE AKTUALNOŚCI

PRACA DLA APLIKANTA

Zatrudnimy aplikanta radcowskiego lub adwokackiego. Więcej informacji w zakładce Kariera.

Informacja o pracy kancelarii

Szanowni Klienci, informujemy, że w dniu 30 marca 2018 r. (Wielki Piątek) kancelaria będzie nieczynna. Zapraszamy do kontaktu już od wtorku 3.04.2018...

Nowe wytyczne Prokuratora Krajowego w zakresie przestępstw gospodarczych i finansowych

Z informacji zamieszczonej na stronie internetowej Prokuratury Krajowej wynika, że zgodnie z poleceniem Prokuratora Krajowego proponowane przez prokuratora...